Luontoliiton Ilmasto- ja Itämeri-ryhmien ständi Nuorten ympäristöhuippukokouksessa 23.5.2026

Luontoliiton Ilmasto- ja Itämeri-ryhmät ovat mukana Nuorten ympäristöhuippukokouksessa 23.5. Helsingin Paasitornilla.

Tule tutustumaan toimintaamme, keskustelemaan ajankohtaisista ympäristöteemoista ja osallistumaan yhteiseen ständiohjelmaan. Ständillä on luvassa rentoa yhdessäoloa, osallistavaa tekemistä sekä mahdollisuus kuulla lisää siitä, miten nuoret voivat osallistua Ilmasto- ja Itämeri-ryhmien toimintaan matalalla kynnyksellä.

Lämpimästi tervetuloa!

Paikka:
Helsingin Paasitorni
Ajankohta:
  • 23.5.2026
Päättyy:
Jaa tapahtuma:

Kiitos tuestasi

Allekirjoituksesi on vastaanotettu. Toimitamme vetoomuksen pian sen vastaanottajalle. Yhdessä voimme toimia äänenä ja voimana luonnon puolesta!

Jaa vetoomus myös somessa:

Voit tukea Luontoliiton arvokasta työtä myös lahjoittamalla.

Vahvistamme vuosittain tuhansien lasten ja nuorten luontosuhdetta järjestämällä luontokerhoja ja -leirejä sekä rakastettuja kouluvierailuja joka puolella Suomea. Luontoliiton valtakunnalliset toimintaryhmät toimivat hupenevien metsien, uhanalaisen suden, padottujen virtavesien, haavoittuvan Itämeren ja kuumenevan ilmaston puolesta. Voit tehdä yleislahjoituksen tai kohdentaa tukesi suoraan haluamallesi toimintaryhmälle.

Haluatko mukaan Luontoliiton toimintaan?

Kiinnostaako sinua saaristoluonnon ennallistaminen tai virtavesien vapauttaminen? Haluatko suojella metsiä tai susia? Toimia kouluvierailijana tai kirjoittaa tärkeistä aiheista?

Haluatko tilata sähköisen uutiskirjeemme ja pysyä ajan tasalla Luontoliiton toiminnasta ja tapahtumista?
Voit peruuttaa uutiskirjeen milloin tahansa jokaisesta sähköpostikirjeestämme löytyvästä linkistä.