Ommellaan pehmoeläimiä ja askarrellaan korviksia luonnonmateriaaleista!
Luovuus saa toki virrata, jos materiaaleista alkaakin syntymään myös jotain ihan muuta!
Kokoonnutaan yhdessä tekemään myytävää syys- ja joulumyyjäisiin. Tuotteiden myynnistä saatavilla tuloilla rahoitetaan toimintaamme. Voit ottaa kiitokseksi jonkin tekemistäsi tuotteista myös kotiinviemisiksi 🙂
Mitään erityisiä taitoja et tarvitse; opastusta, materiaaleja ja välineitä on tarjolla! Sekä mukavaa seuraa ja pientä syötävää. Samalla voit tutustua toimintaamme, jos se ei ole ennestään tuttua. Käsitöiden lomassa ennätämme hyvin kertoa, mitä kaikkea puuhaamme ja millä tavoin voit halutessasi osallistua muuhun toimintaan!
Aloitellaan klo 16.30 ja lopetellaan viimeistään klo 20. Jos et ennätä heti alkuun, myöhemminkin voi hypätä mukaan tai lähteä tarvittaessa aiemmin.
Kokoonnutaan toimistollemme Klingendahliin, Pyhäjärvenkatu 5B, 2.krs. Helpoiten löydät paikalle sisäpihan kautta.
Meille voi myös lahjoittaa käsitöitä myytäväksi! Otamme vastaan ekologisia tuotteita, jotka on valmistettu erityisesti kierrätys- tai luonnonmateriaaleista. Ota yhteyttä ja kerro, mitä haluaisit lahjoittaa: jenni.ronkko(at)luontoliitto.fi
Olemme mukana ainakin Tallipihan Hämärän tunnit tapahtumassa 10.-11.10.2025 (myös joulumyyjäisiä tulossa!)